Будівельний паспорт
Будівельний паспорт в 2025 році отримують для зведення індивідуального житлового, дачного або садового будинку з площею до 500 кв.м, не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху), господарських будівель, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки. Будівельний паспорт об'єкта необхідний не тільки в разі нового будівництва будинку, але і при реконструкції існуючого будинку або споруди поруч з будинком гаража, або інших господарських будівель.
Будівельний паспорт для легальної забудови стає відправною точки будь-якого будівельного проекту. Він необхідний для жителів міст і сіл, для учасників кооперативів і садових товариств. Незалежно від того, хто і для чого отримує будівельний паспорт, умови його видачі будуть незмінними.
Як правильно оформити будівельний паспорт?
Будівельний паспорт, який є одним з найважливіших документів, необхідних для забудови, передбачає низку вимог щодо взаємо розташування між основним будинком, літньої кухні, лазнею, котельні та іншими спорудами на ділянці. У ньому також можуть бути відзначені огорожі, септик або колодязь.
Для отримання будівельного паспорта необхідно розташовувати такими паперами:
- заява на видачу будівельного паспорта;
- документи на земельну територію;
- ескіз забудови ділянки;
- проект на будівництво;
- згода власників на забудову;
- викопіювання генплану села чи міста;
- копію документів, що засвідчують особу.
Зазвичай для розгляду нової заявки йде до 10 днів. Документ залишається одним з головних підстав для того, щоб перейти до будівельних робіт на законних підставах. Якщо він не буде отриманий замовником будівництва, то будівництво буде неможливо ввести в експлуатацію. Підготувавши і направивши пакет документів для створення будівельного паспорта, замовник отримає до нього також схему забудови і спеціальну пам'ятку.
Коли можна починати будівельні роботи?
Починати будівельні роботи на земельній ділянці можна після поетапного виконання наступних пунктів:
- Оформлення прав на земельну ділянку з відповідним цільовим призначенням;
- Отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки;
- Подання до органів ДІАМ (Державної інспекції архітектури та містобудування) повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Отримання будівельного паспорту підтверджує відповідність запланованого будівництва державним будівельним нормам. В свою чергу, повідомлення про початок будівельних робіт можливо подати тільки після отримання будівельного паспорту, оскільки реквізити останнього зазначаються в тексті повідомлення.